wyszukiwanie zaawansowane
» » Jak prawidłowo użytkować latarnie solarne?

Kontakt

  • NIP: 895-126-15-14
  • E-mail:sklep@solarlamps.pl
  • Godziny działania sklepuOnline 24h 7 dni w tygodniu. URLOP w dniach 7-18.08.2017r

Cennik

Pobierz cennik HTMLPobierz cennik XLS

Newsletter

Prześlij nam swój adres e-mail, a my powiadomimy Cię o nowych produktach, najlepszych cenach, promocjach i wyprzedażach.

 

Chmura tagów

Jak prawidłowo użytkować latarnie solarne?

Data dodania: 15-09-2016

Czy latarnie solarne świecą gdy nie ma słońca?

 

Co zrobić, gdy lampa solarna nie świeci zimą? Jak przedłużyć źywotność akumulatora w latarni słonecznej?Parę słów o akumulatorach w lampach słonecznych

 


Latarnia solarna Decydując się na montaż latarni solarnych w ogrodzie, należy pamiętać, że zasilane są one w specyficzny sposób. Lampy elektryczne mają dostęp do źródła zasilania cały czas – wystarczy przekręcić włącznik i można korzystać z oświetlenia niezależnie od pory dnia. Tymczasem lampy słoneczne mogą wykorzystywać wyłącznie zasoby energii, które zgromadziły w akumulatorach.

Latem, zwłaszcza jeśli jest ono słoneczne, problem rozwiązuje się sam – panel solarny pochłania energię słoneczną, która gromadzona jest na bieżąco w akumulatorze. Co się jednak dzieje w okresie jesienno-zimowym, kiedy dni słonecznych jest jak na lekarstwo, a czas ekspozycji promieni słonecznych w ciągu dnia jest bardzo krótki? Jeśli dostęp do źródła zasilania jest ograniczony, akumulator może nie naładować się wystarczająco. W związku z tym latarnie solarne mogą przestać okresowo świecić. Jak temu zapobiec? To proste.

Autonomia energetyczna akumulatora, czyli czas pracy bez dodatkowego ładowania, to zwykle 16-24 godziny, w zależności od modelu lampy solarnej. Jeżeli lampa solarna ma ustawiony czujnik, będzie zapalać się po zmroku i wyłączać rano. Załóżmy, że słońce zachodzi o godzinie 19, a wstaje o godzinie 7 – czas świecenia lampy słonecznej w tym przypadku to 12 godzin. Jeżeli w ciągu dnia nie będzie wystarczającego nasłonecznienia, akumulator nie naładuje się, w związku z tym latarnia będzie świecić jeszcze jedną noc i nastąpi przerwa, dopóki akumulator nie naładuje się ponownie. Co zatem robić, żeby nie dopuścić do całkowitego rozładowania akumulatora?
Jeżeli dni są pochmurne, można za pomocą programatora skrócić czas świecenia lampy słonecznej, a jeśli słońca brakuje przez dłuższy czas, najlepiej latarnie solarne wyłączyć i uruchomić ponownie po słonecznych dniach. Dzięki temu nie dopuścimy do całkowitego rozładowania akumulatora, co w znacznym stopniu skraca jego żywotność. To samo możemy zrobić latem, podczas pochmurnych dni.

Właściwie użytkowanie latarni solarnych pozwoli cieszyć się nimi długie lata. Warto więc racjonalnie zarządzać energią słoneczną, bo choć jest ona niewyczerpana, to jej dostępność zależy od pory dnia i roku.


 

Przejdź do strony głównej

Statystyka

  • Ilość produktów: 192
  • Ilość kategorii: 42
  • Ilość promocji: 7
  • Ilość nowości: 1
  • Aktualnie klientów na stronie: 2
  • Sklep odwiedziło: 94660 klientów
  • Sklep działa od: 19-01-2016
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl