wyszukiwanie zaawansowane
» » Jak zamontować latarnię solarną?

Kontakt

  • NIP: 895-126-15-14
  • E-mail:sklep@solarlamps.pl
  • Godziny działania sklepuOnline 24h 7 dni w tygodniu. URLOP w dniach 7-18.08.2017r

Cennik

Pobierz cennik HTMLPobierz cennik XLS

Newsletter

Prześlij nam swój adres e-mail, a my powiadomimy Cię o nowych produktach, najlepszych cenach, promocjach i wyprzedażach.

 

Chmura tagów

Jak zamontować latarnię solarną?

Data dodania: 17-09-2016 Czasami dostajemy pytania, do jakiego podłoża należy zamontować latarnie solarną?

Artykuł odpowie Państwu na to pytanie! 

Montaż latarni solarnej do podłoża


    Niewątpliwą zaletą latarni solarnych jest łatwość ich montażu. Oświetlenie takie możemy wykorzystać nawet w urządzonym już ogrodzie – lampy słoneczne nie wymagają zasilania prądem, w związku z tym nie ma konieczności doprowadzania przewodów elektrycznych. Dzięki temu aranżacja ogrodu nie musi być naruszana.
    Jednak aby dobrze zamontować latarnię solarną, należy poświęcić trochę czasu na przygotowanie solidnej podstawy. Solarne latarnie ogrodowe mają co najmniej dwa metry wysokości, w związku z tym muszą być właściwie umocowane. Fundament pod latarnie słoneczną    W tym celu musimy przygotować betonową wylewkę. Nie jest to zadanie trudne. Gotową mieszankę można dostać w każdym sklepie z artykułami budowlanymi, wystarczy rozmieszać ją z wodą i mamy przygotowany budulec. Ważny natomiast jest kształt i rozmiar podstawy pod latarnię ogrodową. Aby uzyskać pożądany fundament, można wykorzystać np. dużą donicę, jednak istotna jest tu średnica naczynia. Podstawa lampy solarnej ma średnicę ok. 30 cm. Aby zatem można było dobrze lampę solarną zamocować, betonowy fundament musi mieć średnicę minimum 40 cm.  Grubość wylewki to około 20 cm. Musimy więc znaleźć odpowiednią formę, do której wlewamy przygotowaną zaprawę. Czekamy, aż materiał trochę stężeje, następnie montujemy w fundamencie śruby, które będą stanowić mocowanie latarni. Śruby te są oczywiście sprzedawane w komplecie z latarnią słoneczną, podobnie jak schemat ich rozmieszczenia. Czekamy, aż podstawa stwardnieje, następnie wkopujemy ją w wybranym miejscu.

Do przygotowanych wcześniej śrub przytwierdzamy latarnię solarną, i gotowe.Inne sposoby mocowania latarni solarnej    Do zamontowania lampy słonecznej możemy wykorzystać także gotowe podłoże. Może to być np. betonowy taras. Wystarczy wywiercić w nim otwory i za pomocą śrub przytwierdzić latarnię. Co istotne – lampy słoneczne możemy w ten sam sposób zamontować także na tarasie drewnianym. 


alt
Przejdź do strony głównej

Statystyka

  • Ilość produktów: 192
  • Ilość kategorii: 42
  • Ilość promocji: 7
  • Ilość nowości: 1
  • Aktualnie klientów na stronie: 2
  • Sklep odwiedziło: 94660 klientów
  • Sklep działa od: 19-01-2016
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl