wyszukiwanie zaawansowane
» » Zasilacze awaryjne - jaki wybrać?

Kontakt

  • NIP: 895-126-15-14
  • E-mail:sklep@solarlamps.pl
  • Godziny działania sklepuOnline 24h 7 dni w tygodniu. URLOP w dniach 7-18.08.2017r

Cennik

Pobierz cennik HTMLPobierz cennik XLS

Newsletter

Prześlij nam swój adres e-mail, a my powiadomimy Cię o nowych produktach, najlepszych cenach, promocjach i wyprzedażach.

 

Chmura tagów

Zasilacze awaryjne - jaki wybrać?

Data dodania: 21-11-2016

Czym kierować się przy wyborze zasilacza awaryjnego.Jak dobrać zasilacz awaryjny UPS?

 

Wybierając zasilacz awaryjny, musimy zwrócić uwagę na kilka istotnych parametrów. 

 

Zaczynamy od  wyboru odpowiedniej mocy zasilacza. Musimy sprawdzić, jaką moc mają urządzenia, które zamierzamy podłączyć do zasilacza. Przed doborem zasilacza awaryjnego musimy zsumować wartość poboru mocy każdego z podłączanych do UPS urządzeń, podaną na tabliczce znamionowej. Po określeniu łącznej mocy dodajemy dla bezpieczeństwa min. 50 W i mamy gotową moc UPS. Lepiej kupić zasilacz przewymiarowany niż za słaby.
 

Kolejną ważną kwestia jest dobór odpowiedniego czasu pracy na akumulatorach. Można kupić zasilacze z wbudowanymi akumulatorami dużej pojemności, ale rozsądniej jest wybrać UPS, który będzie można podłączyć do akumulatorów zewnętrznych. Nie będziemy musieli wtedy kupować mocno przewymiarowanego zasilacza jedynie ze względu na dużą pojemność akumulatorów wewnętrznych. Nie bez znaczenia jest też fakt, że zakup zasilacza z opcją podłączenia akumulatorów zewnętrznych jest bardziej opłacalny niż inwestycja w przewymiarowany UPS.

 

Należy zwrócić także uwagę na kształt napięcia wyjściowego. Dla bezpieczeństwa wybieramy zawsze zasilacze awaryjne z tzw. „czystą sinusoidąna wyjściu. Szczególnie ważne jest to w przypadku sprzętu wyposażonego w silniki prądu przemiennego oraz zasilacze z transformatorami liniowymi.
 

W przypadku urządzeń mniej wrażliwych niż komputer (np. kominków czy pieców CO) można zakupić UPS, który nie musi być monitorowany z zewnątrz. W przypadku takiego zastosowania zasilacza zbędne są także filtry przepięciowe. Jest to opcja tańsza, więc można co nieco zaoszczędzić.


Aby ułatwić Państwu wybór, poniżej przedstawiamy zestawy zasilania awaryjnego z akumulatorem:

Zasilanie awaryjne 500W + Akumulator 40Ah
Zasilacz awaryjny  500W/800W + Akumulator 75Ah
Zasilacz awaryjny 300W / 500W + Akumulator 100Ah
 


Przejdź do strony głównej

Statystyka

  • Ilość produktów: 192
  • Ilość kategorii: 42
  • Ilość promocji: 7
  • Ilość nowości: 1
  • Aktualnie klientów na stronie: 2
  • Sklep odwiedziło: 94660 klientów
  • Sklep działa od: 19-01-2016
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl